Sallatë me karkaleca

Fruta Deti, Sallata

Përbërësit
300 gr karkaleca
1 avokado
1 qitro e kuqe
pak sallatë jeshile
1/2 kokërr lëng limoni
1 lugë çaji keçap
1 lugë çaji majonezë
1/4 lugë kafeje mustardë
1 lugë gjelle pana
kripë
piper i zi

Përgatitja
1
Skuqim karkalecat me pak vaj, më pas i alternojmë në pjatë 1 karkalec, 1 fetë avokado, një fetë qitro.
2
Vendosim dhe pak sallatë jeshile në anë të pjatës.
3
Në një tas trazojmë të gjithë përbërësit e salcës dhe e spërkasim mirë sallatën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *