Sallatë me finok dhe misra

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
100 gr sallatë jeshile
50 gr finok
1 portokall (të prerë në feta)
50 gr misër i konservuar
uthull balsamike
vaj ulliri
kripë
1 lugë gjelle mustardë

Përgatitja
1
Në një enë qelqi shtoni sallatën iceberg. Shtoni finokun e prerë në shirita të hollë dhe portokallin.
2
Tani shtoni misrat, pak uthull balsamike dhe vaj ulliri.
3
Në fund e servirni në pjatë dhe sipër i shtoni një

Articles You May Like

Hallvasia e shtëpisë
Supë kremoze me fasule të bardha
Kokteil Mai Tai
Bonbone me kakao
Pica 4 stinet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *