Sallatë Fshati

Perime, Sallata, Vegjetariane

Përbërësit
2 spec jeshil
2 spec i kuq
domate qershi
1 kokërr limon
3 -4 copë qepë e njomë
pak kripë

Përgatitja
1
Më pëlqen ta quaj sallatë fshati nga qepët e njoma. Presim specat e kuq, më pas specat jeshile. I vendosim në pjatë veçmas për të krijuar ngjyrat e bukura.
2
Më pas presim domatet dhe vendosim qepët, të cilave jua presim bishtat.
3
I spërkasim me pak kripë, personalisht më pëlqen që kësaj sallate t’i hedh pak djathë të bardhë.
4
U jep shije të gjithave. Në fund i shtojmë vajin e ullirit.

Articles You May Like

Tavë me peshk dhe perime
Supë me hithra karrotë dhe patate
Fli me miell misri dhe presh
Fileto peshku të fërguar në tigan
Zupa me qumësht dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *