Sallatë festive

Antipasta, Per femije, Perime, Sallata, Te shpejta, Vegjetariane

Përbërësit
  • 500 gr filetë pule
  • 300 gr kërpudha
  • 250 gr majonezë
  • 250 gr bizele
  • 200 gr djathë kaçkavall
  • 7-8 kokrra vezë (të ziera)
  • 2 thelpinj hudhër
  • 50 gr arra
  • kopër
  • kripë
Përgatitja
1
Fillimisht ziejmë bizelet në ujë të vluar me kripë për 5 minuta. Më pas i kullojmë dhe i vendosim në ujë të ftohtë.
2
Ziejmë filetat e pulës dhe më pas i presim në kubikë të vegjël duke i vendosur në fund të një tasi të tejdukshëm.
3
Grijmë arrat në copëza të vogla, gjithashtu dhe hudhrën.
4
Trazojmë arrat me hudhrat dhe me 3 lugë gjelle majonezë.
5
Me këtë masë mbulojmë sipërfaqen e kubikëve të mishit të pulës.
6
Presim vezët e ziera në feta dhe me to rrethojmë komplet tasin. Më pas shtojmë kërpudhat të kavërdisura më parë me pak vaj ulliri.
7
Pjesët anësore të të bardhave të vezëve i grijmë në rende, duke i trazuar me pak majonezë.
8
E vendosim dhe këtë shtresë dhe e mbulojmë të gjithë sipërfaqen me bizele.
9
Përsëri rrethojmë anët e tasit me fetat e vezëve duke shtuar djathin e grirë.
10
E spërkasim me pak majonezë duke e mbuluar në fund sipërfaqen me pak të bardhë dhe të verdhë veze të grirë.
11
E dekorojmë me disa kokrra bizele dhe kopër. Në qendër për dekor vendosim pak spec të kuq ose domate në vaj.

Articles You May Like

Biskota të kripura me borzilok
Supë me pulë e hudhra
Akullore me qumësht
Qofte me mish pule
Omletë me spinaq domate dhe djathë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *