Sallata me Mimoza

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
200 gr sallatë jeshile
120 gr proshutë e tymosur
12 vezë (të ziera, të qëruara)
1 mollë jeshile
qitro (feta, të freskët)
vaj ulliri
piper
kripë

Përgatitja
1
Prejeni mollën në rripa të hollë. Përzieni sallatën  me mollën dhe disa feta qitroje të freskëta, fetën e proshutës , të ndarë në kuba dhe 8 vezë të ziera.
2
Hidhini salltës pak vaj ulliri, kripë dhe dekorojeni me degëzat e mimozës dhe me vezët e ziera që ju mbetën.

Articles You May Like

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Petanik me pulë
Mollë të karamelizuara me arra
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Mish me spinaq dhe oriz në furrë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *