Role me reçel, arra dhe kanellë

Embelsira

PËRBËRËSIT: 1 petë sfoljatë,

1 lugë gjelle kanellë,

reçelin tuaj të preferuar

dhe 1 grusht arra.

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

PËRGATITJA: Hapim petën dhe shtojmë reçelin. 

E spërkasim me kanellë.

Shtojmë sipër arrat e copëtuara. 

Formojmë rolenë dhe më pas e presim në pjesë të barabarta.

I shtrojmë në një tavë pjekie.

Shtojmë disa fruta pylli sipër dhe i vendosim në furrë (opsionale ne deshiren tuaj).

E pjekim në furrë të parangrohur.

Temp: 180⁰C
Koha: 20-25 minuta

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *