Rizoto Milanez

Pasta dhe rizoto

Perberesit :

70 gr gjalpë

1 qepë e grirë

400 gr oriz i imët

100 ml verë e bardhë ose e kuqe sipas dëshirës

½ litër lëng mishi

6 lugë djathë kaçkavall i grirë

Gjysmë luge çaji pluhur shafrani

Kripë

Pergatitja :

1.Në një tenxhere shtoni 40 gr gjalpë, shkrijeni, dhe shtoni qepën e grirë për ta zbutur në zjarr të avashtë.
2.Hidhni orizin dhe përziejeni në flakë mesatare për 2-3 minuta.
3.Lageni me verë dhe kur kjo të jetë thithur, shtoni lëngun e mishit, pak nga pak, gjithnjë duke përzier.
4.Pas 15 minutash shtoni gjysmën e djathit kaçkavall, shafranin dhe përziejeni.
5.Në fund fare shtoni edhe gjalpin e mbetur duke përzier me kujdes.
6.Rizoto duhet të rezultojë mjaft i butë, i përzier mirë dhe në ngjyrë të artë.
7.Shërbejeni me djathin kaçkavall të tepruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *