Reçel Karote

Gliko (recel), Perime

Përbërësit
6 karotë
400 gr sheqer kaf
800 ml ujë
1/2 limon (i prerë në feta)
lëkurë portokalli
1 shkop kanellë
2 lugë lëng limoni
1 lugë gjelle niseshte

Përgatitja
1
I pastrojmë karotat mirë dhe i grijmë në rende.
2
Ndërkohë vendosim ujin së bashku me sheqerin kaf dhe i lëmë të vlojnë përreth 10 minuta.
3
Shtojmë shkopin e kanellës, lëkurën e portokallit dhe i lemë të ziejnë bashkë dhe për 5 minuta.
4
Më pas shtojmë fetat e portokallit, 2 lugë gjelle lëng limoni, niseshtenë dhe në fund karotat e grirë në rende. I përziejmë mirë dhe e lëmë reçelin të ziejë në zjarr të ngadaltë përreth 1 orë derisa të ketë marrë ngjyrë të karamelizuar.

Articles You May Like

Buka me ullinj
Çomlek me patëllxhanë dhe mish viçi
Supë me hithra karrotë dhe patate
Fileto peshku të fërguar në tigan
Sekretet e përgatitjes së kafesë turke me shijen perfekte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *