Qofte me krem kosi dhe hudhra

Pjata kryesore

Përbërësit :

Për qoftet :

400 gr mish i grirë

1 kokërr qepë

4-5 thelpinj hudhra

Nenexhik

Një lugë gjelle majdanoz

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Një vezë

Për kremin :

2 kokrra vezë

2 gota me kos

1 gotë me lëng mishi ose ujë

1 lugë gjelle me miell

1 lugë gjelle me gjalpë

kripë

*NAUTUBONE
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3lctPfS

Përgatitja :

Përgatitet masa e qofteve si zakonisht por në vend të bukës i hidhet pak miell, pastaj hidhen mishi i grirë, veza, qepa, hudhrat, majdanozi, kripa dhe piperi.

Pasi përpunohet brumi, priten disa copëza të vogla për çdo racion.

Në vijim, secilës prej copëzave të qofteve t’u jepet një formë sferike e cila nuk duhet të jetë më shumë se një kokërr arrë.

Më pas të gjitha qoftet i kalojmë në miell dhe i skuqim në vaj të nxehtë.

Pasi janë skuqur të gjitha qoftet, në tigan hedhim miellim dhe e kaurdisim derisa të zverdhet.

Më pas shuhet me lëng mishi ose me ujë në mungesë të tij. E largojmë nga zjarri dhe shtojmë në të vezët e rrahura me kosin, u shtohet kripë dhe u hidhet qofteve sipër. Kalohet pak në zjarr derisa kremi të mpikset.

Spërkatet me gjalpë dhe pak hudhër të shtypur dhe shërbehet e ngrohtë e ndarë, në pjatanca dhe me pak majdanoz të grirë hollë sipër.

*MatchaSlim & GOslim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/3rKQUst
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/2OV4XNW
Per Gjermani porosit ketu : https://bit.ly/2Q4C0Qd
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/30H89PK
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3rLhNwE

Articles You May Like

Supë me pulë e hudhra
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Bukë me vezë
Oriz me midhje dhe perime
Zupë me kos dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *