Qofte me Bizele

Antipasta, Perime

Përbërësit
 • 500 gr kofshë viçi (e grirë)
 • 300 gr bizele
 • 100 gr patate (të ziera)
 • 100 gr thërrime buke
 • qepë
 • vezë
 • miell
 • qumësht
 • gjalpë
 • majdanoz
 • djathë kaçkavall (i grirë)
 • kripë
 • piper
Përgatitja
1
Për recetën e qofteve me bizele, përzieni mishin e viçit me patatet e ziera të shtypura mirë, bukën e zbutur në qumësht dhe të shtrydhur lehtë, vezën, 2 lugë kaçkavall, pak erëza të grira, kripë dhe piper.
2
Me këtë masë formoni shumë topa të vegjël, lyejini me miell dhe skuqini në gjalpin e shkumëzuar me qepët e grira.
3
Shtoni më pas bizelet, mbulojeni enën dhe lërini të gatuhen përreth 10 minuta. Shërbejini të ngrohta.

Articles You May Like

Petanik me pulë
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *