Pulë me domate dhe makarona

Pjata kryesore

Përbërësit: 5 kofsha pule, 4 domate, kripë, piper, vaj ulliri, 1 qepë dhe ujë.

Përgatitja: Në tigan skuqim me vaj copat e pulës, i heqim dhe po aty skuqim qepën. Shtojmë kripë, piper, domatet dhe disa kokrra dëllinje. E vendosim masën në tavë ku kemi kofshët e pulës, si dhe shtojmë makaronat dhe ujë. E vendosim të piqet në furrë të parangrohur me 180 gradë për 40 minuta.

Per porosi kliko ne foto !
Kliko ne foto per ta porositur tani ! 50 Ulje dhe kujdes sasite jane te limituara !

Articles You May Like

Pulë në tavë me finok dhe limon
Buka me ullinj
Jahni me bizele
Kulaç i butë me kungull
Fileto peshku të fërguar në tigan