Pulë me bullgur në furrë

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT:

 copa pule,

300 g bullgur,

1 qepë,

piper i zi,

spec i kuq pluhur,

kripë,

vaj ulliri,

ujë 900 ml dhe trumzë.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

PËRGATITJA: 

Skuqni mirë copat e mishit nga të dyja anët dhe i vendosni në pjatë.

Po aty kaurdisni qepët derisa të marrin ngjyrë të kuqerremtë, shtoni erëzat dhe bullgurin.

Pasi të ketë marrë ngjyrë edhe bullguri shuajeni me ujë.

Vendosni copat e mishit dhe e vendosni në furrë për 30 minuta me 200 gradë.

Bullguri del i shkrifët edhe plot shije, qepët që dalin lart nga pjekja në furrë karamelizohen edhe më shumë edhe marrin më shumë shije.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Pica 4 stinet
Kokteil Mai Tai
Supë kremoze me fasule të bardha
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *