Pulë e pjekur me Qepë dhe Kërpudha

Kalorike, Pjata kryesore

Përbërësit
1 pulë
8 kërpudha
2 qepë
1 gotë pana (pana kuzhine ose ndryshe ajkë qumështi)
kripë
arrëmyshk
vaj ulliri

Përgatitja
1
Pastrojeni pulën dhe lyejeni me kripë. Pastroni kërpudhat dhe qepët prejini në copa mesatare.
2
Vendoseni pulën në një tavë. Shtoni rreth saj qepët dhe kërpudhat. Spërkatini me vaj ulliri dhe kripë.
3
Piqeni në furrë në temperaturën 200 gradë Celcius për 35 minuta. Vendoseni pulën në një pjatë.
4
Hidhini qepët dhe kërpudhat e pjekura në një tenxhere të vogël. Shtoni 1 gotë pana kuzhine(ajkë qumështi), pak arrëmyshk (arrë moskat) dhe piper. Përziejini mirë dhe gatuajini për pak minuta. Bëjini krem me një frulator.
5
Vendosni një racion mish pule në një pjatë për servirje. Shërbejeni me salcën me qepë dhe kërpudha.

Articles You May Like

Bukë me vezë
Oriz me midhje dhe perime
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *