Pina Colada

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
  • 100 gr ananas
  • 10 cl rum i bardhë
  • 5 cl krem kokosi
  • 15 cl lëng ananasi
  • kuba akulli
Përgatitja
1
Marrim akullin dhe e thërrmojmë.
2
Presim në copa të vogla një fetë ananasi, rreth 100 gr.
3
Marrim rum, krem kokosi dhe lëng ananasi (lëng i freskët do të ishte shumë mirë, por edhe i paketuari është i mirë).
4
I hedhim në një blender të gjithë përbërësit dhe i përziejmë derisa të na krijohet një masë homogjene kremoze.
5
Nëse pija del e hollë, shtojmë akull të grirë. Nëse del e trashë, atëherë shtojmë gjysmën e çdo përbërësi, duke e shtuar sasinë dhe për një person tjetër. Nëse masa që morët është homogjene dhe kremoze e hedhim në gota në mënyrë të barabartë dhe e shërbejmë.

Articles You May Like

Lakër me piper të kuq
Hasude e thjeshtë shtëpie
Kek i shijshëm me limon
Tavë me patëllxhan, patate dhe proshutë
Biskotat ideale për të shoqëruar çajin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *