Perime të skuqura lehtë

Antipasta, Perime, Te shpejta

Përbërësit
30 gr karotë (të pastruara)
30 gr lakra (brukseli)
30 gr qepë (e pastruar)
1 karçof
5 feta portokall
1 fetë lëng portokalli
5 feta limon
2 lugë vaj ulliri
kripë
piper

Përgatitja
1
Vëreni të ziejë në ujë të vluar dhe me kripë lakrat, pasi t’i keni pastruar nga gjethe.
2
Ndërkohë, ndajeni karçofin nga gjethet më të ashpra, më pas ndajeni në feta, prini dhe karotën me qepën.
3
Vini të skuqen në vaj perimet e gjalla, hidhjuni kripë, piper dhe në fund shtoni dhe lakrat, tashmë të ziera, të pres në mes. Përziejini shpejt e shpejt dhe fikeni flakën.
4
Kompletojini me portokallin dhe limon dhe lëngun e portokallit sipër.

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Bukë me vezë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Oriz me midhje dhe perime
Tavë me bamje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *