Përgatisni qoftet e Korçës në shtëpi

Kalorike

Përbërësit :

1 kg mish viçi

5 kokrra qepë mesatare të grira hollë

3 kokrra vezë

200 gr bukë të njomur

Rigon

Piper i zi

Kripë sipas dëshirës

Majdanoz

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja :

Të gjithë përbërësit përzihen në një masë të vetme e cila përpunohet me dorë derisa të jetë homogjene.

Lihet për dy orë që të marinohet.

Nga masa e përgatitur merren porcione të cilave u jepet  një formë e gjatë 10 deri në 12 centimetra.

Piqen në zgarë me qymyr ose në mungesë të saj futen në furrë të spërkatura me vaj.

Nga kjo masë përgatiten rreth 30-40 kërnacka.

Shërbehen me pjatanca ovale dhe me sallata të ndryshme dhe qepë të grira hollë fare sipër tyre si dhe erza.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *