Pekmezi

Pije dhe Kokteil, Vegjetariane

 

Përbërësit
  • verë musht (e ëmbël)
Përgatitja
1
Sasia e verës sipas dëshirës. Vihet në një enë të ziejë në zjarr të ngadaltë. Përzihet herë pas here që të ulet shkuma e të mos derdhet.
2
Zihet disa kohë derisa të trashet në formë shurupi. Lihet të ftohet dhe përdoret e trashë për të lyer bukën ose e holluar me ujë për limonadë.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me pulë e hudhra
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Tavë me bamje
Akullore me kakao

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *