Patate të ëmbla me mish të grirë

Pjata kryesore

Përbërësit

500 gr patate të ëmbla

300 gr mish i girirë

1 qepë

1 karotë

1 spec

Kripë

Piper i zi

Vaj ulliri

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete si fillim vini një tigan në zjarr dhe spërkateni me vaj ulliri.

Vini të skuqet qepën e grirë, mishin, karotën dhe specin e prerë hollë duke i përzier vazhdimisht.

Ndërkohë prisni patatet në copa të mëdha, skuqini për 5 minuta në mënyrë që të jenë krokante në fund.

Më pas bëni gati nëj tavë të shturar me letër pjekje dhe shtrojini të gjitha në mënyrë që të piqen.

Futini në furrë të piqen në temperaturën 200-220 për 20 minuta.

Më pas shijoini duke i shoqëruar me salca të ndryshme të freskëta apo pak sallatë jeshile.

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Kokteil Mai Tai
Supë kremoze me fasule të bardha
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Pica 4 stinet
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *