Para gjumit, receta magjike me banane dhe kanellë

Shendeti & Keshilla

Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e fizikut, mirëqenien dhe shëndetin tonë të përgjithshëm. Mungesa e gjumit është një shenjë e mundësive për hipertension, depresion, sëmundje dhe lodhje. Ndaj për t’u kujdesur paksa për veten, mos përtoni një recetë thjesht dhe të shpejtë për nje çlodhje të garantuar.

Bananet kanë shumë kalicum dhe magnez, minerale që përmirësojnë cilësinë e gjumit. Këto minerale kur merren në sasi të minimizuar ose kur eliminohen nga dieta, ndikojnë negativisht në nivelin e kortizolit dhe bëjnë që venat dhe muskujt të lëshohen

Ndërsa kanella ofron përfitime të shumta shëndetësore. Ajo ka shije dhe aromë jashtëzakonisht të këndshme dhe ndihmon në lehtësimin dhe relaksimin e trupit. Përveç kësaj, ajo ndihmon edhe në tretje

Ja receta idela dhe praktike

1 banane– pak kanellë– 1 tenxhere të vogël me ujë

Hiqni skajet e bananes dhe vendosini në ujë. Lëreni ujin derisa të vlojë për 10 minuta. Pastaj, nëpërmjet kullesës hidheni në një gotë të madhe

Së fundi, shtojini kanellë

Konsumojeni këtë pije të shijshme një orë përpara se të shkoni në shtrat për gjumë. Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije.

*PROSTAMID
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/382UDd5
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/2Omum2p
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *