Palaçinka

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
250 gr miell
500 ml qumësht
3 vezë
100 gr gjalpë (i shkrirë)

Përgatitja
1
Në një enë shtoni miellin, qumështin dhe i trazoni mirë. Ndërkohë në një enë tjetër shtoni vezët, i rrihni mirë dhe ja shtoni enës me qumësht.
2
Mbështilleni enën me një letër kuzhine dhe e lini të pushojë për disa minuta në temperaturë ambienti. Më pas i shtoni gjalpin dhe e trazoni përsëri.
3
Në një tigan me nxehtësi mesatare shkrini pak gjalpë. Merrni një garuzhde nga masa që përgatitëm dhe e lini të piqet mirë nga të dyja anët. Bëni tre të tilla.
4
Në fund mund ti shtoni sipër çokollatë dhe luleshtrydhe. Palaçinkat janë gati!

Articles You May Like

Mollë të karamelizuara me arra
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Tavë me mashurka
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *