Oriz me Domate dhe Salcë Pesto

Supa

Përbërësit
500 gr domate qershi
5 lugë gjelle vaj ulliri
kripë
piper
4 lugë gjelle lëng perimesh (ose mishi pule)
2 filxhanë çaji lëng domateje
1/2 qepë (mesatare, të prerë në formë kubike)
2 thelpinj hudhër (të qëruar, të prerë imët)
1 e gjysmë filxhanë çaji oriz
gjysmë filxhan çaji verë e bardhë (e athtë)
400 gr domate (të copëtuara)
1 e gjysmë lugë gjelle gjalpë
djathë Pecorino (i thërrmuar)
salcë (pesto, borziloku)

Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 160 gradë C dhe shtrijmë letër alumin në një tepsi pjekjeje.
2
Përziejmë domatet qershizë me 2 lugë gjelle vaj dhe i përziejmë me kripë dhe piper dhe i vendosim në tepsinë e bërë gati.
3
Pjekim domatet derisa të zbuten dhe të fillojnë të shprishem për rreth 30 deri në 40 minuta. I heqim nga furra dhe i lemë mënjanë.
4
Vendosim lëngun e perimeve (ose të mishit) dhe lëngun e domateve në një tenxhere dhe e lemë të vlojë. Ulim nxehtësinë dhe e mbajmë të ngrohtë temperaturën.
5
Në një tigan me fund të rëndë nxehim 3 lugë gjelle vaj në temperaturë mbi mesataren, pastaj gatuajmë qepën derisa të bëhet e tejdukshme dhe e butë.
6
Shtojmë hudhrën dhe e gatuajmë një minutë ose dy.
7
Shtojmë orizin dhe e gatuajmë, duke e përzier vazhdimisht, për 3 deri në 4 minuta derisa të mbulohet mirë me përzierjen e vajit.
8
Shtojmë verën dhe e gatuajmë duke e trazuar shpesh derisa vera të përthithet mirë. Shtojmë domatet e copëtuara dhe i gatuajmë për 3 deri në 4 minuta. Fillojmë të shtojmë nga pak prej përzierjes së lëngut të perimeve (mishit) dhe domateve, duke i kaurdisur me orizin dhe duke shtuar edhe më tepër nga përzierja e lëngut.
9
Vazhdojmë të gatuajmë orizin në këtë mënyrë për 30 minuta ose derisa përzierja të jetë kremoze, por orizi akoma i fortë kur kafshohet. E sezonojmë me kripë dhe piper dhe e përziejmë në gjalpë. E përziejmë butë në domatet qershizë të pjekura dhe pastaj e shërbejmë në tasa individual me pak pesto apo djathë të grirë sipër.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Gjellë me bathë
Bukë me vezë
Oriz me midhje dhe perime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *