Njoki me Patëllxhanë

Perime, Pjata kryesore, Vegjetariane

Përbërësit
800 gr patëllxhan
160 gr miell
50 gr djathë Grana Padano
1 vezë
borzilok
kripë
2 thelpinj hudhër
400 gr domate
50 gr djathë (djathë Caciotta)
vaj ulliri

Përgatitja
1
Lani patëllxhanët, i fshini ato dhe më pas i prisni përgjysmë sipas gjatësisë dhe i vendosni në tepsi (sipër së cilës të ketë letër kuzhine për pjekje).
2
I lini të piqen deri ne 180 gradë për rreth 40 minuta.
3
Pasi të piqen, u hiqni pjesën e tulit me një lugë duke lënë vetëm lëkurën.
4
Lërini të kullojnë
5
Më pas vendosni të nxehet tiganin me pak vaj ulliri. Shtoni një thelpinj hudhër dhe tulin e patëllxhanëve dhe trazoni për pak minuta
6
Hiqeni hudhrën, ndërsa tulin e patëllxhanëve e hidhni në një enë, ku duhet të shtoni vezën, miellin, borzilok të grirë dhe djathin grana. Shtoni kripë dhe piper derisa të krijohet një masë homogjene. (Ashtu si për njokit e patateve, sasia e miellit mund të variojë nga fakti se sa të lëngshme janë patëllxhanet, por tregohuni të kujdesshëm dhe mos ekzagjeroni).
7
E ndani masën e formuar në pjesë të vogla. Për lehtësi e ndani fillimisht sipas gjatësisë ( në formë litari) dhe më pas prisni secilën prej tyre në copëza të vogla duke i spërkatur me miell.
8
Ndërkohë përgatisni salcën e domates. Vendosni tiganin me pak vaj ulliri të nxehet dhe shtoni një thelpinj hudhër, më pas shtoni domatet e ndara në 4 pjesë dhe bozilokun. Hidhni pakëz kripë dhe e përzieni.
9
Njokit i zieni në një tenxhere me ujë të kripur. Pasi të kenë pirë ujin, i shtoni ato në tiganin me salcë dhe hidhni djathin e grirë (cacciota). I lini të skuqen dhe për pak minuta do të jenë gati. Mund t’i shërbeni me borzilok të freskët.

Articles You May Like

Vongole me verë të bardhë
Sallate me oktapod
Paella Spanjolle me fruta deti
Jambalaya – Gatime Deti
LEVREK I PJEKUR ME PATATE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *