Mollë Karamele

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
6 kokrra mollë
400 gr karamele (të mbështjella, që u kemi hequr mbështjellëset)
2 lugë qumësht

Përgatitja
1
Heqim bishtat nga çdo mollë dhe futim nga një shkop artizanal në majë të çdo molle. Lyejmë me gjalpë një fletë pjekjeje.
2
Vendosim karamelet dhe qumështin në një tas në mikrovalë dhe i lemë në mikrovalën e nxehur për 2 minuta, duke i trazuar here pas here. Lerini të ftohen pak.
3
Rotulloni çdo mollë në salcën e karameleve deri sa të mbulohen mire me karamel. Vendosini në fletët e përgatitura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *