Mish Qengji me Majdanoz

Kalorike, Pjata kryesore

Përbërësit
500 – 600 gr mish qengji
2 kokrra qepë e njomë
1 lugë gjelle salcë domatesh
20 gr oriz
4 lugë gjelle vaj ulliri
1 tufë majdanoz

Përgatitja
1
Vendosim mishin në tenxhere dhe sapo t’i avullojë lagështira, shtojmë qepët e njoma të grira jo shumë hollë.
2
I trazojmë derisa të fillojnë të zbuten pak, shtojmë një lugë salcë dhe më pas orizin.
3
I hedhim ujë të ngrohtë deri në nivelin e mishit.
4
I lemë të ziejnë për 30-40 minuta.
5
Kur mishi të jetë zierë, para se ta heqim nga zjarri shtojmë dhe majdanozin e grirë hollë.

Articles You May Like

Pastiço me kos
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Tavë me mashurka
Petanik me pulë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *