Mini krepa me proshutë ne furrë

Brumera

Përbërësit:

Për krepat:
Qumësht
Vezë
Gjalpë
Miell
Pak kripë

Për salcën beshamel:
Qumësht
Gjalpë
Miell

Për mbushjen:
Proshutë Hako
Kërpudha të freskëta
Djathë parmixhan të grirë
Sipas dëshirës edhe mocarel

Përgatitja:
Përzjeni përbërësit e brumit dhe bëni me to një masë kremoze brumi, pa kokrriza. Me një filxhan të vogël, piqni krepat, petë petë në tigan. Pasi t’i keni përfunduar, përgatisni edhe salcën beshamel me gjalpin, qumështin dhe pak miell të shtuar gradualisht në zjarr për të evituar kokrrizat. Secilin prej krepave mbusheni me feta të holla kërpudhash, proshute dhe djathërash. Shtrojini në tavë dhe piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë.

*Per te bere porosine tende kliko ne foto ! Perfitoni 50%ulje ! KUjdes, sasia e limituar !
*Per te bere porosine tende kliko ne foto ! Perfitoni 50%ulje ! KUjdes, sasia e limituar !