Merluc me Ullinj dhe Domate

Pjata kryesore, Te shpejta

Përbërësit
400 gr filetë merluci
40 gr ullinj të zinj
1 Kokërr domate
kripë (sipas dëshirës)
vaj ulliri (ekstra i virgjër, sipas dëshirës)
40 gr ullinj jeshil
rigon (sipas dëshirës)

Përgatitja
1
Lani dhe thani me letër kuzhine filetët e merlucit.
2
Lyejeni peshkun me miell. Hidhni pak vaj ulliri në tigan dhe skuqni në të peshkun.
3
Kur peshku të jetë skuqur nga të gjitha anët, në të njëjtin tigan skuqni domaten e prerë në kubikë të vegjël, me pak kripë dhe rigon.
4
Shtoni edhe ullinjtë. Kur domatja të jetë zbutur, lëreni të pushojë për 3-4 minuta dhe më pas servireni bashkë me peshkun.

Articles You May Like

Gjellë me bathë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me pulë e hudhra
Omletë me spinaq domate dhe djathë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *