MERLUC ME SALCË DOMATE

Gatime Deti

PËRBERESIT:

600 gramë fileta peshku merluc

400 gramë domate të konservuara

2 decilitra lëng domatesh

1 kokë qepë

2 thelpinj hudhre

100 g ullinj të zinj

1 lugë gjelle majdanoz i grirë

1 decilitër verë e bardhë

1 lugë gjelle piper i kuq i bluar

3 dcl vaj

200 gramë miell

1 limon, borzilok, piper i zi

erëza të përziera

PËRGATITJA:

1. Filetot e merluc pritini në copa të mëdha, hidhini erëza, kripë e piper i zi sipas shijes dhe spërkateni me lëng limoni. Pastaj rrotulloheni nëpër përzierjen e miellit me piper të kuq të bluar, lëshojeni në vaj të nxehtë dhe fërgoheni derisa të skuqen.

2. Priteni qepën në kuba, shtypni hudhrën, ndërsa domatet e konservuara bluajini në mikser.

3. Në pak vaj kaurdisni qepët, e pastaj shtojini domatet e konservuara, hudhrën, borzilokun dhe erëza sipas shijes. Derdhni verën e bardhë dhe lëngun e domateve, shtojini ullinjtë dhe ziejini pak.

4. Filetat e fërguara të merlucit renditini në tavën rezistuese ndaj zjarrit të lyer me vaj, derdhini salcat e përgatitura dhe ushqimi piqet 20 minuta në furrën e nxehtë paraprakisht në 200 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë!

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Zupë me kos dhe biskota
Tavë me bamje
Supë me lëng mishi
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka