Martini Kiss

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
10 ml shurup luleshtrydhe
10 ml shurup banane
60 ml Martini ((Martini Dry))
40 ml lëng portokalli
3 – 4 kokrra luleshtrydhe (të freskëta)

Përgatitja
1
Në fundin e një gote kokteji, hedhim shurupet me radhë.
2
E mbushim gotën plot me akull të grirë.
3
Më pas, shtojmë martinin.
5
Hedhim një shtresë me fetat e luleshtrydhes dhe shtojmë me ngadalë edhe lëngun e portokallit.
6
Dekorojmë me luleshtrydhe, banane dhe një gjethe mente të freskët.

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Bukë me vezë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Oriz me midhje dhe perime
Zupë me kos dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *