Makarona me salcë spinaqi dhe domate

Pasta dhe rizoto

Përbërësit :

320 gr makarona

200 gr spinaq

250 gr domate të vogla

40 gr djathë i grirë kaçkavall

100 gr vaj ulliri

30 gr arra ose lajthi

1 thelbi hudhër

20 gr sheqer

Kripë

Piper i zi

Trumzë

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja :

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete nisni me pjekjen e domateve në furrë.

Ndajini ato në gjysmë dhe shtrojini në një tavë me letër pjekje.

Spërkatini me pak vaj ulliri, kripë, pak sheqer, trumzë dhe piper të zi.

Futini në furrë statike në temperaturë 160 gradë përreth 1 orë.

Më pas vini të ziejë ujin për makaronat dhe hidhini ato si zakonisht kur uji të fillojë të ziejë.

Mund të përdorni makarona të gjata spageti ose të shkrutra pene sipas preferencës tuaj.

Ndërkohë që hidhni makaronat për tu zier përgatisni salcën e spinaqit.

Në një mikser hidhni, spinaqin, arrat ose lajthitë, hudhrën, djathin dhe vajin e ullirit.

Përziejini të gjithë përbërësit bashkë derisa të formohet një masë homoagjene dhe e ujshme.

Hidhini pak kripë në fund hde vendoseni në një tigan me vaj ulliri, aty shtoni dhe makaronat të cilat duhet të jenë zier e në fund domatet e pjekura.

Ndizni zjarrin e ngadaltë dhe hidhni edh epak nga uji i makaronave në mënyrë që ato të bashkohen më mirë me përbërësit e tjerë.

Kur makaronat të jenë përzier mirë dhe të kenë marrë ngjyrën jeshile të salcës, mund t’i shërbeni sipas dëshirës.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio UPSIZE

Articles You May Like

Kokteil Mai Tai
Supë kremoze me fasule të bardha
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Pica 4 stinet
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *