Makarona me kungulleshka dhe hudhër

Pasta dhe rizoto

Përbërësit:

200 gramë makarona

4 lugë gjelle gjalpë,

4 thelbinj hudhër të grirë iimët

Gjysëm luge çaji spec djegës

2 kungulleshka të prera në copa të vogla

Lëkura e një limoni

4 lugë gjelle krem pana

Gjysëm filxhan çaji djathë parmixhan të grirë,

Piper të zi dhe borzilok të freskët

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja:

Vendoseni tenxheren me ujë në zjarr.

Shtoni kripën dhe kur uji të marrë valë hidhni makaronat

Hiqini makaronat pak para zierjes përfundimtare

Vendosni tenxheren sërish në zjarr dhe hidhni një lugë gjalpë.

Shtoni hudhrën dhe specin djegës dhe kavërdisini për 30 sekonda.

Më pas shtoni copat e kungulleshkave dhe përziejieni herë pas here deri sa ato të zbuten dhe lëngu të ketë kulluar për rreth 5-7 minuta.

Shtoni lëkurën e limonit dhe pas disa sekondash shtoni 3 lugët e mbetura të gjalpit, kremin pana dhe pjesën më të madhe të djathit.

Hidhni makaronat, shtoni edhe pak kripë dhe piper dhe përziejini të gjitha së bashku.

Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe sipër makaronave shtoni djathin e mbetur dhe pak borzilok.

Makaronat serviren të ngrohta.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Supë kremoze me fasule të bardha
Pulë me ullinj dhe hudhra
Supa e krapit
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *