Llokume me qershi

Embelsira

Përbërësit

Katër gota me lëng qershie (rreth 1 kg – 1 ½ kg qershi)

Një gotë ujë sheqer

5-6 lugë gjelle me niseshte

Sheqer pudër (nëse preferoni në vend të sheqerit pluhur mund të përdorni arrë kokosi të grirë)

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja

Si fillim shtrydhni qershitë për të përftuar lëngun.

Pasi keni shtrydhur lëngun, ta kulloni nga pjesëzat e tulit përmes një kullorëse të pastër.

Më pas, lëngun e qershisë hidheni në një tenxhere të pastër.

Shtoni sheqerin dhe niseshten dhe vendosini në zjarr.

I përziejmë pa ndërprerje përmes një luge druri derisa masa të trashet dhe të jetë kompakte.

Masën e llokumeve e hedhim në gota cilindrike apo forma të tjera nëse keni.

Nëse i hidhni në gota cilindrike, lërini të ftohen dhe më pas nxirrini nga gota dhe prijini në feta rrethore.

Nëse dëshironi llokumin e nxehtë mund ta transferoni edhe në një enë tjetër dhe kur të ftohet ta prisni në forma katrore.

Pas ndarjes në forma, llokumet i pudrosim me sheqer pluhur apo arrë kokosi të grirë.

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Supë kremoze me fasule të bardha
Pica 4 stinet
Kokteil Mai Tai
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *