LEVREK I PJEKUR ME PATATE

Gatime Deti

RECETA E LEVREK TË PJEKUR ME PATATE

PËRBËRËSIT:

(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)

4-5 peshk levrek

700 gr patate

Vaj ulliri

1 kokërr limon i prerë në feta

Rozmarinë

Kripë

2-3 gjethe dafine

PËRGATITJA:

Patatet qërojini dhe pritini në feta dhe vendosini në një tavë;

Patateve hidhini kripë, rozmarinë dhe vaj ulliri.

Peshkun pastrojeni mirë me ujë të rrjedhshëm

Kriposeni, nëse preferoni mund të shtoni pak rozmarinë dhe gjethe dafine në mesin e të prerave të peshkut.

Prisni një limon në feta të holla dhe vendosni dy feta brenda secilit peshk.

Vendosini peshqit mbi patatet në tavë.

Spërkateni peshkun me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, shtoni në tavë një gotë me ujë dhe futeni të piqet në furrën e parangrohur derisa të marrë ngjyrën e artë të pjekjes.


Ju bëftë mirë!

Articles You May Like

Bukë me vezë
Supë me lëng mishi
Zupë me kos dhe biskota
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Tavë me bamje