Lëngu i Shëndetshëm

Pije dhe Kokteil

Përbërësit

1 kastravec (i pastruar dhe qëruar)
2 duar lakra (jeshile)
2 selino (të copëtuara)
2 limon
2 mollë jeshile (të pastruara)
1 lugë çaji xhinxher (i freskët)

Përgatitja

1
Hidhini në mikser të gjitha dhe frulojini së bashku.
2
Nëse doni që lëngu të jetë paksa i ëmbël përdorni pak shalqi, ose ëmbëlsojeni me sheqerin e diabetikëve.

Articles You May Like

Paella Spanjolle me fruta deti
Jambalaya – Gatime Deti
MERLUC ME SALCË DOMATE
LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Vongole me verë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *