Lëngu i borzilokut kundër gurëve në veshka

Shendeti & Keshilla

Përse funksionon borziloku kundër gurëve në veshka ?

Borziloku përmban acid acetik. Ky i fundit ndihmon në shpërbërjen e gurëve në veshka dhe zbut dhimbjet.

Për më tepër, borziloku është shumë i pasur me ushqyes, vitamina e minerale të cilat plotësojnë shumë prej nevojave të organizmit.

Ekspertët këshillojnë që njerëzit që vuajnë nga gurët në veshka të konsumojnë një lugë çaji me lëng të freskët borziloku në ditë.

Si ta përgatisni lëngun e freskët të borzilokut ?

Në një mikser hidhni 10-15 gjethe të freskëta borziloku.

Shtoni lëngun e një gjysme limoni të freskët dhe më pas ujë.

Përpunojini mirë deri sa lëngu të jetë i njëtrajtshëm dhe pijeni menjëherë.

*PROSTAMID
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/382UDd5
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/2Omum2p
Per Itali porosit ketu :https://bit.ly/38fEEsg

Përfitimet e lëngut të borzilokut :

Ky lëng i freskët është shumë i pasur në vlera.

Ai rekomandohet të pihet në mëngjes nga njerëzit që kanë ngrënë një darkë të rëndë.

Ai mund të përdoret edhe pas të vjellave dhe gjatë të përzierave.

Ky lëng ju mban të ngopur për 2 orë.

Ai Lufton inflamacionin, ndërkohë që antioksidantët luftojnë bakteret në trup, duke e bërë kështu imunitetin shumë më të fortë.

Përveç gurëve në veshka, lëngu i borzilokut rekomandohet për mirëmbajtjen e tensionit të gjakut dhe për rikthimin e ekuilibrit të duhur të pehashit.

E fundit, por jo nga rëndësia, lëngu i borzilokut duhet konsumuar rregullisht edhe nga ata që kujdesen për paraqitjen e jashtme dhe shëndetin e lëkurës.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP
*MatchaSlim & GOslim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/2OqGi3o
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/3c9NRDN
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/2O26RME
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/38kJcO6

Articles You May Like

Tavë me bamje
Bukë me vezë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Oriz me midhje dhe perime
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *