Lëng i trashë me Banane dhe Mollë

Pije dhe Kokteil, Te shpejta
Përbërësit
  • banane (e ngrirë, e qëruar dhe e copëtuar)
  • gjysmë filxhan lëng portokalli
  • mollë (e qëruar, e pastruar dhe e copëtuar)
  • 1/4 filxhan qumësht
Përgatitja
1
Në një mikser hedhim bananet e ngrira, lëngun e portokallit, mollët dhe qumështin.
2
I përziejmë derisa të bëhet një masë kremoze.
3
I derdhim në gota për t’i shërbyer.

Articles You May Like

Patate furre me limon dhe rozmarinë
Kulaç i butë me kungull
Kek me mollë dhe portokalle
Buka me ullinj
Jahni me bizele

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *