Lazanjë Meksikane

Kalorike, Per femije, Perime, Pikante, Pjata kryesore, Vegjetariane

Përbërësit
  • 900 gr mish viçi
  • qepë (e copëtuar)
  • 2 lugë çaji hudhër (e grirë)
  • 900 gr ullinj të zinj (në feta)
  • 1.8 kg spec jeshil (djegës, të prerë në kube)
  • 4.5 kg domate (me speca jeshilë djegës të prerë në kube)
  • 7.3 kg salcë e kuqe pikante(taco)
  • 7.3 kg fasule (të gatuara)
  • 12 petulla tortilla (me miell gruri)
  • 4 kg djathë (Colby, i copëtuar)
Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Në një tigan të madh mbi temperaturë mesatare, trazojmë mishin e viçit për 5 minuta.
2
Shtojmë qepë dhe hudhër dhe i trazojmë edhe për 5 minuta të tjera. Largojmë yndyrën e tepërt, nëse dëshirojmë.
3
Përziejmë me ullinjtë, specatë jeshilë djegës, domatet bashkë me specat jeshilë, salcën tako dhe fasulet. Trazojmë përzierjen, ulim nxehtësinë dhe e lemë të ziejë për 15 deri në 20 minuta.
4
Përhapim një shtresë të hollë të përzierjes së mishit në fund të tavës. E mbulojmë me një shtresë tortillash duke i hedhur më pas më shumë nga përzierja e mishit dhe më vonë një shtresë djathi.
5
Përsërisim të njëjtën gjë duke hedhur mish dhe djathë, derisa të gjitha tortillat të jenë përdorur, duke i lyer nga jashtë me një shtresë përzierjeje të mishit dhe djathit.
6
I pjekim për 20 deri në 30 minuta në furrën e nxehur që më parë, ose derisa djathi të bëhet pak kaf dhe me flluska.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Akullore me kakao
Supë me pulë e hudhra
Bukë me vezë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *