Kunguj të mbushur me Perime dhe Salcë kosi

Perime, Pjata kryesore, Vegjetariane

Përbërësit
4 kungull (të freskët)
120 gr salcë kosi
50 gr djathë i bardhë
1 qepë (mesatare)
2 spec i kuq
1 tufë majdanoz
rigon (i thatë)
1 kokërr domate (mesatare)
kripë
piper
vaj ulliri

Përgatitja
1
Pastroni kungujt në pjesën e brendshme dhe grini tulin e përfituar.
2
Skuqini kungujt me pak vaj ulliri, që të gatuhen me lehtë në furrë.
3
Në një tigan, skuqim qepën e grië, specat, tulin e kungujve dhe domaten, të gjitha të prerë në kubikë të vegjël.
4
Në tigan shtojmë dhe erzat dhe e hedhim përzirjen në një tas që të ftohet.
5
I shtojmë perimeve salcën e kosit dhe djathin e thërrmuar.
6
Me këtë përzierje mbushim kungujt, dhe i vendosim në furrë për rreth 20 minuta.

Articles You May Like

Tavë me mashurka
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Petanik me pulë
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *