Krepa me Reçel

Embelsira, Gliko (recel), Te shpejta

Përbërësit

125 gr miell
250 ml qumësht
2 vezë
1/3 lugë kafe sheqer
1/3 lugë kafe kripë

Përgatitja

1
Në një enë përzihen mirë të gjithë përbërësit. Duhet pasur kujdes që të mos formojnë kokrriza ose topa të vogla ku mblidhet mielli.
2
Gjatë përzierjes është mirë që të përdoret luga e drurit, që nëse formohen kokrra, mund t’i shtypësh anëve të tasit me kurrizin e lugës.
3
Vini në zjarr një tigan të posaçëm për krepa dhe kur të jetë nxehur mirë hidhni një garuzhde me brumë krepash. Pas 2 minutash kthejeni krepin dhe piqeni për kaq kohë në anën tjetër
4
Krepat shoqërohen me reçel. Nëse dëshironi mund ti shoqëroni me arra, mjaltë ose me djathë.

Articles You May Like

Omletë me spinaq domate dhe djathë
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Reçel me boronica
Supë me pulë e hudhra
Akullore me qumësht

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *