Krep me Çokollatë

Embelsira

Përbërësit

250 ml pana

100 ml qumësht

80 gr miell

2 vezë

50 gr sheqer

5 gr kripë

Udhëzimet

1.Marrim panën, miellin, vezët, kripën, qumështin dhe sheqerin, dhe i vendosim të gjitha në një enë. I përziejmë me mikser dore derisa të bëhet një masë kremoze.

2.Marrim një tigan që nuk ngjit dhe e vendosim në zjarr të ulët. Vendosim pak vaj dhe e shpërndajmë në të gjithë tiganin përmes një letre kuzhine.

3.Pasi të jetë ngrohur tigani, vendosim një gjysëm garuzhdë nga masa e brumit të krepave. E shpërndajmë në të gjithë tiganin dhe e lëmë secilën anë për 2 minuta.

4.Pasi të kenë marrë ngjyrë të artë të hapur, e mbushim sipas dëshirës me Pralina ose Nutella.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB