Kremi i pastiçerisë

Embelsira, Kalorike, Salce

Përbërësit

4 vezë (të verdhat)
40 gr miell
100 gr sheqer
400 gr qumësht
1 bustinë vanilje

Përgatitja

1
Vini në zierje qumështin bashkë me vaniljen.
2
Në një tas rrihni të verdhat e vezëve me sheqerin.
3
Shtojini miellin duke vijuar rrahjen.
4
Më në fund, teksa qumështi ka vluar, shtojani atë përzierjes duke ia hedhur pak e nga pak dhe duke e përzier vazhdimisht.
5
Hidheni përzierjen në një tenxhere tjetër dhe vëreni të ziejë duke e përzier gjatë gjithë kohës që të mos ngjisë dhe mos të krijojë kokrra derisa të dendësohet.
6
Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet duke e vijuar përzierjen.
7
Nëse doni ta përdorni edhe për tortën, shtrojeni masën midis fetave të pandispanjës duke e shoqëruar sipas dëshirës me arra të thërrmuara.
8
Por, kremin mund ta hidhni nëpër tasa të vegjël qelqi dhe ta shërbeni duke e zbukuruar sipas dëshirës me fruta të thata të shtypura ose pak reçel dhe ta shoqëroni me biskota.

Articles You May Like

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Patate të ëmbla me mish të grirë
Supë kremoze me fasule të bardha
Bonbone me kakao
Hallvasia e shtëpisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *