Krem Brulee

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
krem (krem Brulee “Neranxi”)
sheqer kane

 

Përgatitja
1
Tundeni kremin Brulee “Neranxi” dhe shtojeni në një tenxhere.
2
Trazojeni me një rrahëse kuzhine. Gatuajeni derisa të bëhet një masë e trashë.
3
Ndajeni në 2 tasa qelqi. Vendosini në frigorifer për 2 orë.
4
Hidhni mbi to pak sheqer Kane. Shkrijeni me një çakmak kuzhine.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Akullore me kakao
Oriz me midhje dhe perime
Supë me lëng mishi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *