Koktej me shegë

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
  • lëng lime
  • portokall
  • mjaltë
  • shegë
  • rum i bardhë
Përgatitja
1
Shtypim gjithë përbërësit përveç rumit në një përzierës pijesh. Më pas shtojmë rumin dhe akullin.
2
Kjo përbërje shërbehet tek një gotë, buzët e së cilës janë të lyera me sheqer dhe kanë edhe pak akull të grirë. I tundim mirë përbërësit dhe e shërbejmë pijen duke e kaluar në një kullesë.
3
Dekorojmë me një fetë portokalli.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Tavë me bamje
Zupë me kos dhe biskota
Oriz me midhje dhe perime
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *