Kërpudha me salmon të tymosur dhe oriz

Te shpejta

Perberesit

2 kërpudha shampinjon

1 lugë vaj ulliri

2 lugë majdanoz

2 biskota me oriz

Gjysmë limoni

Spec i grirë

Hudhër

Pergatitja

1.Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla.
2.Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë.
3.Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit.
4.Kompletojeni vaktin me 50 gr oriz integral të zierë, 150 gr salmon të tiganisur dhe perime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *