Kek me qershi

Embelsira

Përbërësit

200 gr miell

150 gr sheqer pluhur

150 gr gjalp, në temperaturë ambienti

2 vezë

50 gram kakao e hidhur

8 gr pluhur fryrës për ëmbëlsira

Qershi, sa t’ju duket e arsyeshme, me bërthama të hequra

Përgatitja

  • Përziejmë mirë derisa të bëhen krem gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik
  • Shtojmë dy vezët
  • Shtojmë me sitë miellin dhe pluhurin fryrës, pasi i rrrahim shtojmë dhe kakaon dhe pasi i rrahim shtojmë qershitë.
  • Në formën e lyer me gjalp dhe miell shtojmë një shtresë qershish dhe mbi to hedhim brumin
  • E pjekim për rreth 40 – 45 minuta në furrën e ngrohur më parë në 180 gradë.
Kliko ne foto per te bere porosine tuaj.

Articles You May Like

Reçel me boronica
Bukë me vezë
Supë me pulë e hudhra
Akullore me kakao
Tavë me bamje