Kek me Fik dhe Bajame

Embelsira, Kalorike

Përbërësit

1 filxhan miell bajamesh
3/4 filxhan sheqer
1/4 filxhan miell
1 lugë çaji pluhur pjekës
½ lugë çaji kanellë pluhur
kripë
3 kokrra vezë (në temperaturën e dhomës, të rrahura lehtë)
4 lugë çaji gjalpë (i shkrirë dhe i ftohur)
½ lugë çaji ekstrakt bajamesh
8 fiq

Përgatitja

1
Nxehim paraprakisht furrën në 190 gradë Celcius dhe lyejmë lehtë me yndyrë një tepsi keku.
2
Në një tas përziejmë së bashku miellin e bajameve, sheqerin, miellin, pluhurin e pjekjes, kanellën dhe kripën.
3
Në një tas tjetër rrahim së bashku vezët, gjalpin dhe ekstraktin e bajameve.
4
Hedhim në këtë përzierje të largësh përbërësit e thatë dhe i trazojmë derisa të përzihen mirë.
5
Derdhim brumin në tepsinë e parapërgatitur.
6
Heqim bishtat ngs çdo fik dhe pastaj i presim fiqtë përgjysmë. Vendosim fiqtë nga ana e prerë sipër brumit, duke i shtyrë butësisht brenda brumit.
7
Spërkasim me dy lugë gjelle sheqer mbi fiq, pastaj i pjekim për rreth 30 minuta.
8
E lemë të ftohet në temperaturën e dhomës përpara se ta shërbejmë.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Oriz me midhje dhe perime
Reçel me boronica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *