Kek i shpejtë me mollë

Embelsira

Koha e përgatitjes – 10 minuta

Përbërësit për tavë me diametër 24 cm:
● 3 vezë
● 3 mollë ose frutë tjetër
● 9 lugë miell
● 9 lugë sheqer
● 9 lugë qumësht
● 9 lugë vaj ulliri
● 1 bustinë sodë për ëmbëlsira

Përgatitja:
Ndezim furrën në 180° C.
Përziejmë me rrahësen e vezëve me dorë, sipas kësaj radhe: vezët me sheqerin, miellin, qumështin, vajin dhe sodën me sitë. Hedhim brumin në tavën e lyer me vaj e miell, vëmë sipër frutat e prera në copa dhe e pjekim për 40 minuta.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv