Ja si të përgatisni qofte me hithra

Pjata kryesore

Përbërësit: 1 tufë hithra, 2 qepë të njoma, 1 hudhër e njomë, 1 tufë kopër, 1 vezë, 200 ml qumësht, 50 ml vaj ulliri, 100 gr djathë, kripë dhe piper i zi.

Përgatitja: Kalojmë hitrat në ujë të nxehtë. Rrahim vezën dhe më pas shtojmë sipas rendit të punës qumështin, vajin e ullirit, qepën e njomë, hudhrën dhe hithrat. I përziejmë dhe shtojmë koprën, djathin dhe miellin e misrit. Formojmë brumin dhe e ndajmë në forma. I vendosim në tavë me pak vaj ulliri dhe i pjekim për 30 min në 180 gradë. Ju bëftë mirë!

VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv
GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3aCF39N
Per Kosove porosit ketu: https://bit.ly/37ziilb

Articles You May Like

Bukë integrale, e zezë
Midhje me kus-kus
Pite të mbushura me spinaq dhe djathë
Tortë e lehtë me lëng portokalli
Speca të pjekur të mbushur me gjizë