Hasude e thjeshtë shtëpie

Embelsira

Përbërësit:

1 gotë sheqer 3 gota ujë 1 gotë niseshte ½ gote gjalpë Arra, rrush i thatë

Pergatitja :

Tretim niseshtenë në një gotë ujë. Në tenxhere shtojmë sheqerin dhe e karamelizojmë me pak ujë derisa të marri ngjyrë, shtojmë ujin që mbeti dhe e përziejmë me kujdes derisa të tretet sheqeri plotësisht, shtojmë gjalpin dhe më pas me shumë kujdes niseshtenë e tretur dhe e përziejmë derisa të trashet masa. E pjekim për disa minuta me temperaturë të ulët dhe në fund i shtojmë arrat dhe rrushin e thatë. E hedhim në formë dhe e lëmë të ftohet pak, e kthejmë në pjatë dhe e presim në feta për ta shijuar.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Zupë me kos dhe biskota
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Tavë me bamje
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Reçel me boronica