Gliko Portokalli

Gliko (recel)

Përbërësit

5 kokrra portokall
1 kg sheqer
500 ml ujë
1 kokerr limon

Përgatitja

1
Si fillim, qëroni mirë portokajtë, duke ia pastruar edhe pjesën e bardhë që mbetet dhe më pas i prisni në feta të holla
2
Futini portokajtë në ujë dhe vendosini të ziejnë. Pasi uji arrin pikën e vlimit dhe portokalli ka arritur proçesin e tij termik, i nxirrni dhe i vendosni në një enë me ujë të ftohtë.
3
Pasi portokalli ftohet, në një enë tjetër hidhni 150 ml ujë dhe i shtoni 300 gr sheqer. Pasi bëni bashkimin e këtyre përbërësve, i vendosni në zjarr të lehtë deri sa të fillojë të trashet pak lëngu.
4
Pas këtij procesi, hidhni portokajtë dhe lerini në zjarr të ulët për 10 minuta.
5
Pas 10 minutave e hiqni enën nga zjarri. Lereni për 30 minuta deri sa masa që ndodhet në enë të ftohet plotësisht.
6
Më pas e vendosni enën sërish në zjarr të ulët për 10 minuta të tjera dhe hiqeni sërish e lereni të ftohet.
7
Këtë proces do e bëni 3-4 herë, deri sa lëngu i glikosë të jetë i trashë.
8
Pas përfundimit të gatimit, shërbejeni glikonë për familjarët tuaj.

Articles You May Like

Supë me qiqra
5 arsyet përse qumështi me mjaltë është pija e vetme që duhet të provoni para se të flini
Supë plot vlera me hithra, karota dhe patate
Ja si të bëni qofte në tavë
Dollma( japrak) me lakër të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *