Gliko Fiku

Gliko (recel)

Përbërësit
1 kg fiq (të egër)
1.2 kg sheqer
1 lugë çaji limontoz
1 filxhan çaji lëng trëndafili

Përgatitja
1
Pasi mblidhen, fiqve u pritet bishti dhe shpohen disa herë, në mënyrë që të bëhen të depërtueshëm.
2
Më pas, frutat lahen dhe hidhen në ujë të valuar për rreth 7 minuta. Vlimi ia heq hidhësirën.
3
Pas vlimit, frutat vendosen në ujë të ftohtë dhe më pas shtrydhen lehtësisht. Pasi shtrydhen, frutat peshohen dhe duke përdorur raportin 1 kg fruta me 1.4 kg sheqer, ato vendosen në një enë. Kjo enë lihet të vlojë deri sa të arrijë përqendrimin 75%.
4
Në fund shtohet limontoz dhe lëng trëndafili. Gikoja e përgaitur vendoset në enë të përshtatshme për t’u ruajtur.

Articles You May Like

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Petulla të mbushura me krem
Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Tavë me mashurka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *